Ako nakupovať?

Informácie a inštrukcie k objednávke:

Ponúkam vám nielen nové tituly, ale aj knihy, ktoré vyšli pred viacerými rokmi a ich zásoby sú obmedzené. Preto si vždy všimnite informáciu o dostupnosti knihy. Niektoré staršie knihy v obmedzenom množstve ešte mám, prípadne, ak to bude možné, pokúsim sa knihy pre vás získať zo skladu Vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov, ak budú ešte k dispozícii. Pri vysokom záujme o nedostupné tituly sa pokúsim o ich nové vydanie.

Vybrané produkty si môžete objednať nasledujúcimi spôsobmi:

1) Objednávka cez e-shop

E-shop umožňuje rýchle a zjednodušené vybavovanie zásielok. Vyberiete si knihy, ich počet, zvolíte si spôsob platby podľa ponuky a vyplníte údaje podľa uvedených inštrukcií. V ponuke e-shopu je zatiaľ len možnosť platby vopred z dôvodu zrýchlenia vybavovania objednávok. Zaplatíte len za knižné tituly s označením na sklade alebo na objednávku. Upozornenie: Objednané knihy vám môžu prísť aj postupne vo viacerých zásielkach.

Ak označíte aj knihy, ktoré sú dočasne vypredané, budem evidovať váš nezáväzný záujem o knihu. Ak sa podarí urobiť dotlač knihy, skontaktujem vás mejlom a preverím, či váš záujem o knihu trvá.

Vo formulári môžete označiť políčka súhlasu so spracovaním osobných údajov, ak máte záujem, aby som vás informovala o pripravovaných akciách a aktivitách, prípadne zasielala informácie marketingového typu. Podľa zákona treba, aby ste označili políčko súhlasu s obchodnými podmienkami.

Keď v e-shope dokončíte objednávku, príde vám mejl s výzvou na zaplatenie.

Pri platbe bankovým prevodom do správy pre prijímateľa napíšte vaše meno a ako variabilný symbol uveďte číslo faktúry/objednávky.

Ak posielate peniaze poštovou poukážkou na adresu, všetky potrebné informácie mi dodá pošta na ústrižku poštovej poukážky.

Ak posielate peniaze poštovou poukážkou na účet, v každom prípade ma informujte e-mailom zaslaným na adresu vranska.knihy@gmail.com s uvedením vášho mena, čísla faktúry, dátumu a výšky platby. Platby poštovou poukážkou na účet pripisujú na účet bez presnej identifikácie platiteľa.

Keď mi príde od vás platba, knihy vám zašlem zrýchlenou formou ako listovú zásielku, pri väčších objednávkach ako doporučenú listovú zásielku/balík. Faktúra vám príde v elektronickej forme.

2) Objednávka mejlom alebo listom

Pre tých, ktorí majú problémy s modernými technológiami, naďalej ostáva možnosť objednať si tovar aj bežným mejlom poslaným na adresu vranska.knihy@gmail.com alebo listom poslaným na adresu Iva Vranská Rojková, Dlžín 93, 972 26 Dlžín. Upozorňujem však, že vybavenie takýchto objednávok bude trvať výrazne dlhšie ako cez e-shop. Do mejlu alebo listu napíšte celé vaše meno a presnú adresu, na ktorú chcete objednané knihy zaslať, a aj názov a počet kníh, o ktoré máte záujem. Nemusíte vypisovať celé názvy kníh, stačí uviesť kód knihy a objednaný počet (Príklad: 008-1, 012-2). Knihy vám zašlem ako doporučenú listovú zásielku s priloženou faktúrou, ktorú môžete uhradiť prevodom na účet alebo poštovou poukážkou na adresu alebo na účet.

Pri bankovom prevode do správy pre prijímateľa napíšte vaše meno prípadne kódy a počet objednaných kníh.

Ak posielate peniaze poštovou poukážkou na adresu, potrebné informácie mi dodá pošta na ústrižku poštovej poukážky.

Ak posielate peniaze poštovou poukážkou na účet, v každom prípade ma informujte e-mailom s uvedením vášho mena, dátumu a výšky platby. Platby poštovou poukážkou na účet pripisujú na účet bez presnej identifikácie platiteľa.

Cena poštovného a balného

  • Pri objednávke cez e-shop a platbe vopred je poštovné a balné vždy zadarmo.
  • Pre doporučenú listovú zásielku je cena poštovného a balného je 3 eurá. Pri objednávke nad 25 eur je poštovné a balné vždy zadarmo.
  • Pri dodávke tovaru kuriérom a platbe pri prevzatí tovaru je cena poštovného 4,50 eura. Táto služba bude ale k dispozícii až po 1. 1. 2019.
  • Pri záujme o počet kníh prevyšujúci hmotnosť balíka doručovaného poštou (nad 5 kg) sa o cene poštovného a spôsobe dopravy dohodneme mejlom.

Informácia o použití darovaných peňazí

Ak pri kúpe podporíte vydávanie kníh finančným darom nad rámec ceny kníh, ktoré si objednáte, tieto peniaze budú smerovať na úhradu poštovného a ocenenie práce ľudí, ktorí prispeli k tvorbe kníh.